تولید خرمای کلگی که در عرض یک ساعت تغییر رنگ می دهد

خرمای کلگی در تعداد محدود در پاییز موجود است. این خرماهای ترکیبی برای اولین بار در دهه 1920 در منطقه فونیکس ظاهر شدند.

آنها کوچکتر، شیرین تر و پوست نازک تری نسبت به خرمای مدجول دارند.

این خرماهای خاص که عمدتاً در آریزونا یافت می شوند، به ویژه در منطقه آرکادیا در فینیکس، توسط Slow Food USA، سازمانی که شامل بیش از 200 ماده غذایی است که در معرض خطر انقراض هستند، به عنوان کشتی طعم و مزه طبقه بندی شده اند.

خرمای خضروی – در تعداد محدود در پاییز موجود است.

خرمای خضروی کوچکتر از خرمای مدجول، ملایم، شیرین و دارای بافتی نرم و کاراملی مانند است.

ما همچنین انواع ویژه دیگر را در مقادیر محدود در طول برداشت از بوتیک‌های منطقه فونیکس ارائه می‌کنیم.

این شامل برهی، هانی، هلاوی، حیانی، خالاسا، مارسکو، مکتوم و دگلت می شود. انواع ویژه در Sphinx در حدود اواسط سپتامبر تا نوامبر موجود است

بسته به اینکه چگونه از آنها استفاده می کنید – برای پخت، در سالاد یا صرفاً برای میان وعده – برای هر مناسبت تاریخی وجود دارد! طعم ها و بافت های مختلف همه انواع خرما را کاوش کنید و مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

خرما آجوا میوه‌ای خشک است که قرن‌ها به دلیل طعم شیرین، بافت نرم و فواید تغذیه‌ای فراوانی که دارد، ارزشمند است.

اما همه این میوه خشک را در نظر نمی گیرند، چه برسد به خرید آن!

خرمای اجوا که در عربستان سعودی کشت می شود نام خود را از شهری که در آن پرورش داده می شود و به نام اجوا در آن گرامی داشته می شود، گرفته است. این میوه ها سرشار از آنتی اکسیدان، فیبر، ویتامین، پتاسیم، کلسیم و منیزیم هستند.

دانه های خرما آجوا فواید سلامتی باورنکردنی دارد که شامل کاهش استرس، التیام بخشیدن به التهاب، بهبود سلامت قلب و به طور کلی زنده کردن بدن می شود.

خرمای آجوا یک نوع خرمای باستانی و گرامی است که از قرن شانزدهم رشد کرده و حتی به عنوان مغذی ترین خرما در بین تمام خرماها شناخته می شود.

طعم آن بسته به درختی که خرمای اجوا روی آن رشد می کند و روشی که پس از آن با آن کشت می شود، متفاوت است.

کمک به تنظیم فشار خون

خوردن خرما آجو به تسریع عملکرد کلیه و تنظیم فشار خون کمک می کند. پتاسیم بالا و غلظت کم سدیم آن، آن را به یک رژیم غذایی و درمان عالی برای افرادی که با مشکلات فشار خون بالا مبارزه می کنند تبدیل می کند.

با مصرف منظم خرما آجوا، فرد می تواند در مدت کوتاهی بهبود و تنظیم بهتر فشار خون خود را تجربه کند.

بهترین برای سلامت قلب و عروق شما

خرما آجوا حاوی کلسترول نیست و سرشار از انواع ویتامین ها و مواد معدنی است که به افزایش سلامت متابولیک و قلب و عروق بدن شما کمک می کند.

با مصرف مداوم خرما به صورت مذهبی، می توانید از مزایای دانه خرمای آجو بهره مند شوید، زیرا به ذوب شدن مولکول های چربی موجود در رگ های خونی و بافت های چربی، که نوع غالب چربی در بدن انسان است، کمک می کند.

افزایش متابولیسم و کاهش چربی به طور غیر مستقیم به بهبود سلامت قلب و کاهش خطر مشکلات قلبی کمک می کند.

با خستگی مبارزه کنید و شما را پرانرژی نگه می دارد

بسیاری از مواد مغذی موجود در خرما آجوا به طور قابل توجهی به مبارزه با خستگی، تقویت سلامت سیستم ایمنی بدن و حفظ انرژی در تمام طول روز کمک می کند.

این میوه جادویی برای ورزشکارانی است که به دنبال یک منبع عالی انرژی هستند زیرا خرمای آجوا به ایجاد یک مخزن انرژی در داخل کمک می کند.

مصرف خرما آجوا همچنین از بدن در برابر تأثیرات خارجی که ممکن است به بدن شما آسیب برساند محافظت می کند.

خطر ابتلا به آترواسکلروز را کاهش می دهد

آترواسکلروز یک نوع بیماری قلبی است که در آن پلاک‌هایی که در داخل رگ‌ها ایجاد می‌شود مانع از جریان خون به داخل و خارج از قلب می‌شود، که بیشتر عوارض قلبی را تشدید می‌کند و همچنین منجر به فشار خون بالا می‌شود.

خرما آجوا میوه ای باورنکردنی است که می تواند از قلب شما در برابر تصلب شرایین محافظت کند، وضعیتی که به آن سکته ها و حملات قلبی مربوط می شود.

مصرف منظم خرما آجوا عملکرد قلب را بهبود می بخشد و سلامت قلب را تقویت می کند.