حقایقی درباره اعتیاد به گل گاوزبان که نمی دانستید.

گل گاو زبان به دو دسته ایرانی و اروپایی تقسیم می شود که نمونه ایرانی آن به گل گاو زبان وحشی شهرت دارد و به صورت خودرو در طبیعت رشد می کند. امکان اهلی کردن این گیاه و کشت به صورت صنعتی وجود ندارد. نمونه ی اروپایی آن ریز تر بوده و تحت عنوان گل گاو زبان تهران شناخته می شود. در ادامه مطلب همراه با آراد برندینگ باشید.

گل گاو زبان طبع گرمی دارد که به این دلیل مقادیر قابل توجهی از ویتامین های B و C و همچنین آهن، پتاسیم و کلسیم را دارا می باشد. خاصیت این گیاه از جمله دارا بودن آنتی اکسیدانی، دلیل محکمی برای حفظ سلامتی و تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد بود.

از خواص گل گاوزبان گلخانه ای می شود گفت که این گیاه در درمان سرماخوردگی و سرفه موثر بوده و استفاده آن با عسل توصیه می شود. دمنوش این گیاه برای کمک به درمان اختلال عملکرد صفرا و اختلالات معده موثر می باشد. برای عفونت مثانه و کلیه کاربرد دارد و بسیار موثر است. موجب تقویت سوخت و ساز بدن شده و هضم غذا را بهبود می بخشد.

به دلیل طبع گرم این گیاه دارویی برای تنگی نفس بسیار مفید بوده و در روزهایی که دچار ویروس کرونا شده باشید بسیار موثر می باشد. دارای ویتامین C بوده و از آن در برخی از سالادها استفاده می کنند. در درمان اختلال حواس نقش به سزایی دارد. خون را تصفیه می کند. برای تقویت اعصاب و حواس پنج گانه موثر و نشاط آور است. آرام کننده اعصاب و خواب آور است. گل گاوزبان محلی در درمان بیماری برونشیت تاثیرگذار است.