ساعت سیکو 5 که پشت شیشه و عقربه های آن از طلای خالص ساخته شده

ساعت های لباس مدل های ظریف و شیک هستند، اکثر مدل ها دارای صفحه آنالوگ و بدنه استیل با تزئینات یا روکش طلا هستند.

آنها معمولاً با پنجره ای که تاریخ را نشان می دهد یا یک کرنوگراف با عملکرد کرونومتر مشخص می شوند.

ساعت سیکو 5 پشت شیشه ای طلایی برای مصارف ورزشی در نظر گرفته نشده‌اند، اما ظاهری کلاسیک دارند و برای مراسم‌ها و مراسم‌های مهم عالی هستند.

این نوع ساعت برای استفاده تخصصی یا برای علاقه مندان به هوانوردی و دریایی در نظر گرفته شده است، اما این مانع از استفاده آماتوری آنها نمی شود.

مقاومت در برابر آب باعث سردرگمی زیادی هنگام خرید ساعت می شود.

اصطلاح “ضد آب” به طور گسترده مورد استفاده قرار نمی گیرد، زیرا ساخت یک قاب ساعت مچی ضد آب مستلزم مهر و موم شدن آن به صورت هرمتیک است که از نظر فنی فرآیندی دشوار برای ساعت های خاص است.

به همین دلیل، مقاومت آب در فشار اندازه گیری می شود و معمولاً در واحدهای 10 متری (متر) یا اتمسفر (ATM) نشان داده می شود، 10 متر آب با فشار 1 اتمسفر مطابقت دارد.

50 متر معادل 5 اتمسفر است، 100 متر معادل 10 دستگاه خودپرداز است.

این مقیاس مقاومت در برابر آب به فشار وارد بر ساعت هنگام غوطه ور شدن در آب اشاره دارد، انتظار می رود ساعتی با مقاومت آب 30 متر/3ATM مقاومت خود را در برابر آب تا عمق 30 متری در اکثر شرایط حفظ کند.

البته به خاطر داشته باشید که ساعت در آزمایشگاه آزمایش می شود، در سناریوهای واقعی، عوامل مختلفی می تواند بر مقاومت ساعت غواصی تأثیر بگذارد.

به عنوان مثال، هنگامی که شما شنا می کنید، ساعت به سرعت در آب حرکت می کند، این به سرعت فشار آب را فراتر از حد 30 متر/3ATM افزایش می دهد، حتی در یک استخر با عمق چند متر.

به طور مشابه، ساعتی با مقاومت 50 متری در برابر آب (5ATM) برای شنا قابل قبول است، اما در صورت قرار گرفتن در معرض تغییرات فشار چشمگیر که هنگام غواصی در استخر رخ می دهد، ممکن است ترک بخورد.